Orsay přestál i pandemickou krizi, v Česku zůstává

Řetězec Orsay na českém trhu má tradici trvající už téměř čtvrt století. První obchod původem německé společnosti se v Česku otevíral už v roce 1998, a to v Plzni. Postupně se značka rozšířila i do dalších větších měst. Zázemí našla zejména v obchodních centrech.

Orsay se dokázal úspěšně etablovat i na slovenském trhu. Z původních 35 poboček se nakonec rozrostl až na více než 700 provozoven v roce 2021.

Pomyslné zemětřesení zažila firma v úspěšné historii až letos. Oficiálně se uvádí, že se tak stalo v souvislosti s pandemií, kvůli níž skončila ve ztrátě. Odborníci však tehdy spekulovali nad tím, že Česko může pro ni být malým, a tedy nezajímavým trhem. Současně také predikovali, že pokud je za probémy skutečně zodpovědná pandemie, nemělo by to Orsay vzhledem k jeho oblibě ohrozit.

Čtěte také:

Adidas prodává oblečení na jógu vyrobené z odpadků

A to se ukázalo jako zcela správný odhad. Oblíbený brand v Česku zůstává. Stylovou dámskou módu si tak zákaznice budou moci kupovat dál.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavých tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace.Můžete si například přečíst o značce Sinsay nebo Mohito a jejich značkové oděvní řadě.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora