Návod, jak si namalovat linku podle typu oka

Pro některé známé ženy jsou oční linky vysloveně typické. Uměli bychom si bez nich představit například takovou Adele, Gwen Stefani či Ditu Von Teese?

Inspirovat se a vytvořit si dramatický a výrazný pohled však může každá žena. Aby byl výsledek dokonalý a splnil svůj účel, stačí se zaměřit na typ oka a namalovat si linku podle jeho tvaru.

Právě ten totiž hraje roli v tom, zda bude orámování oka vůbec vidět, jestli se linka nebude zdát příliš hrubá, případně zda celkově sluší tvaru oka konkrétní dámy. Poradíme vám několik triků, díky kterým vám už oční linka nebude dělat problém.

Čtěte také:

Šest způsobů jak nosit volány

Monolid eyes – oči bez záhybů
Jsou typické zejména pro asijské ženy. Velká část očního víčka je u takového typu většinou zcela skryta. Linku si kreslete co nejblíže kořínkům řas a určitě se vyhněte rámování oka ze spodní strany, což by ho mohlo zbytečně zmenšit.

Vhodná pro aplikaci linky je v takovém případě krémová tužka. Pro jemnější efekt si můžete linku rozmazat také prstem nebo aplikátorem.

Hooded Eyes – padlá oční víčka
U tohoto typu očí je problémem, že když jsou zcela otevřené, linku většinou není celá vidět. Základním krokem je najít správný produkt. V případě, že linku budete aplikovat těsně na horní okraj řas, nejlepší volbou může být tužka.

Soustřeďte se více na vnější okraj oka, na zbývající části by měla být linka tenká. Máte-li oční víčko padlé až příliš, jedním z řešení je aplikovat linku na hranu oka a řas, tedy ne na samotné víčko.

Oči, jejichž vnější koutek směřuje dolů
Elegantním řešením je vytvarovat si linku, která vykouzlí efekt kočičích očí. To znamená zakončit linku u vnějšího koutku oka směrem nahoru tak, aby jej opticky zvedla. Dolní část oka necháme neorámovanou a soustředíme se pouze na tu horní.

Začněte linku táhnout zhruba pod nejvyšším obloukem obočí, ne od vnitřního koutku oka. Na konci proveďte tah směrem ven a jemně nahoru. U tohoto typu líčení se doporučuje tekutá linka, která drží svůj tvar a nerozmazává se tak jako klasická tužka.

Kulaté oči
Výrazný kulatý tvar zjemníte optickým prodlouženým očí. V tomto případě pracujte jak s horním, tak s dolním víčkem. Asi ve druhé třetině oka v horní i v dolní části táhněte linku směrem ven.

Ve vnějším rohu se obě jemně spojí a od tohoto bodu můžete linii potáhnout ještě trochu dále, abyste vytvořili exotický výraz.

Mandlové oči
U mandlových očí vsaďte na klasiku. Platí, že u tohoto tvaru si můžete dovolit téměř jakoukoli linku, jelikož mandlové oči jsou většinou pěkně symetrické.

Vytvořit přitažlivý „look“ se vám však nejlépe povede tehdy, když začnete tenkou linií již při vnitřním koutku oka, pokračujete hrubšími tahy a zvýrazníte vnější okraj oka opět tenkou linií, zhruba v jeho poslední třetině. Konce můžete jemně potáhnout směrem ven, abyste vytvořili dramatičtější efekt.

Oči blízko sebe
Linkou se je snažíme opticky oddálit. Ideální je, pokud zároveň zvýrazníme vnější koutek očí tmavším stínem a vnitřní světlejším. Samotná linka by se měla u vnějšího koutku rozšiřovat a nakreslit ji můžeme na horním i dolním víčku.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora