Adidas prodává oblečení na jógu vyrobené z odpadků

Znečištění oceánů je na alarmující úrovni. Největší odpadková skvrna, která se pohybuje v Tichém oceánu mezi Havajskými ostrovy a kalifornským pobřežím, je 32krát větší než Slovensko. Odhaduje se, že až 80 procent odpadu, který závažně znečišťuje oceány, tvoří plasty.

Alespoň částečně se tento problém pokoušejí řešit módní značky, které přinášejí recyklovanou a upcyklovanou módu.

Nejnovější je jí i sportovní gigant Adidas, který spolu s iniciativou Parley for the Oceans již v minulosti vyrobil limitované edice tenisek či dresů pro fotbalové reprezentace.

Čtěte také:

Kvůli třpytivému make-upu pracují indické děti v dolech

Ženy chtějí chránit životní prostředí
Oblečení vzniká z plastového odpadu sklizeného z pláží a oceánských komunit ještě předtím, než se dostane do oceánu, čímž chce značka zabránit dalšímu znečišťování a podporuje recyklaci.

Stylově vzdává kolekce hold retro surfařskému stylu, dominují v něm barvy šedá, modrá a černá, geometrické tvary a kaleidoskopické obrazce. Zatím jde jen o ženské oblečení.

„Víme, že naše komunita žen je zanícená pro péči o životní prostředí. S našimi produkty nyní mohou zlepšovat nejen své cvičení, ale zároveň také naši planetu,“ uvedla v tiskovém prohlášení senior ředitelka společnosti Adidas Woman´s Alison Stewartová.

Značka Adidas pro kolekci vybrala také ambasadorky, jogínky a propagátorky „body positive“ filozofie Adriene Mishleovou, Chelsey Korusovou, Clio Pajczerovou a Angelique Fredericksovou.

Snaží se více
Adidas však není jediná značka, která se v aktuální sezóně pokouší zmírnit dosah plastového odpadu v oceánech. S kolekcí ženských i mužských košil vyrobených technologií, která obsahuje recyklovaný plast získaný z oceánu, přichází také značka GANT.

Z recyklovaného materiálu vyrábí knoflíky i obaly. Košile jsou k dispozici ve vybraných prodejnách po celém světě včetně Slovenska.

To, že velké značky představují nový proces výroby atraktivních produktů založený na uvědomělém a udržitelném přístupu, je dobré znamení. Aktivní, praktické a kreativní hledat řešení ekologického problému je skutečně nevyhnutelné.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora