Trochu jako z babiččiny skříně. Toto jaro se můžete obléct do květin a patchworku

Květinové vzory se v módě drží už nějakou dobu. Nenápadné a drobné, ale také výrazné samostatné a velké květiny zpestřují nejen šaty a halenky, ale například i kalhoty či saka.

S nastávajícím jarem se však do pozornosti dostávají nové kolekce oděvů, které odvážně používají kombinace několika látek v kontrastním využití nebo takzvaném patchworku. To, co dosud dominovalo především v šatnících starších dam, má momentálně punc mladistvosti.

Několikanásobné používání látek, vrstvení, všívání a používání záplat je časté v takzvaném boho stylu a pravidelně se vrací s inspiracemi šedesátých let.

Čtěte také:

Adidas prodává oblečení na jógu vyrobené z odpadků

V aktuální módě pro jaro a léto 2018 však nejde o inspirace bohémským stylem a móda se více odvolává nejen na devadesátá léta, ale také na jakousi nadčasovost babiček.

Retro šatník mohou nejvíce připomínat volány s kontrastní kombinací.

Patchworkový efekt se však neomezuje jen na florální motivy. Vidět ho můžete také v kombinaci s kostkovanými látkami, pásky či na džínách.

Kolekce využívají také různorodost v kombinování materiálu. Přestože nejčastěji se setkáme s bavlnou, která nás opět dostává k poctivému šatníku babiček, výjimkou není ani kombinace těžkých materiálů s jemnými krajkami a transparentními materiály.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora