Šest způsobů jak nosit volány

Volány se jako oblíbená ozdoba oblečení objevily začátkem 18. století. Jejich cílem bylo narušit jednotnost, plynulost střihů a tato funkce jim zůstala dodnes. Samozřejmě, spolu s estetickými prvky, které dělají jednotlivé kousky osobitějšími.

Módní týdny po celém světě věnované sezóně jaro a léto 2018 se jen tak hemžily volány, vrstveným materiálem a nabíranými kusy látek, které vytvářely abstraktní, skoro improvizované útvary působící jako architektonický záměr.

Volány jsou jakýmsi synonymem něžnosti a designéři je proto nejčastěji spojují s lehkými a luxusními materiály jako jsou satén, tyl či bavlna. V této sezóně se volány objevují v různých podobách. Jsou přehnané, ale také decentní, romantické či odvážné.

Čtěte také:

Návod, jak si namalovat linku podle typu oka

Vlnitý závěr
Padavé sukně a šaty ozvláštnily návrháři rozšířeným spodkem přišitým ke zbytku šatů tak, aby vytvářel vlnitý kus látky a ozvláštnil naoko jednoduché kousky.

Halenka s tvary
Obyčejným topem nic nezkazíte, ale pokud máte odvahu, můžete dát svému outfitu novou tvář. Designéři preferují lesklé halenky se šikmým volánovým lemem napříč hrudníkem. Trendem jsou však také nabírané vrstvené rukávy, které horní části těla dodají objem.

Hodně je více
Mezi designérskou špičkou se najdou i experimentátoři, kteří chtějí dát jasně najevo, co právě teď „letí“. A volány jsou pro Valentina či Armaniho trendem, který nelze přehlížet.

Flamenco styl
Bohatě řasené sukně s „patrovým“ efektem odprezentovaly na přehlídce módní domy Chanel i Givenchy, každý svým způsobem. Sukně nebo spodní část oblečení obohacená o vícenásobné lemy a volány jsou znakem ženskosti a rafinovanosti.

Odhalená ramena
Když už mluvíme o něžnosti, v případě volánových topů s odhalenými rameny jí máme dvojnásobek. Odhalená ramena byla trendem minulého léta ai nyní se vracejí.

Jejich efekt je však znásoben tvarovou pestrostí v části lemující ramena. Zatímco loni byla povinností obě odhalená ramena, letos je preferováno jen jedno.

Vrstva po vrstvě
Z obyčejných šatů se dokáže stát zázrak, pokud k nim návrhář přidá ještě alespoň dvě vrstvy látky navíc. Vzniká tak bohatý kousek oblečení, který při správném střihu dokáže se vzhledem zázraky.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora