Po baculatých modelkách se v módě prosazují i velcí muži

„Viděli jste někdy plus size modelů? Existují vůbec? Jak si představujete plus size muže?“ napsal Darnel Ghramm na Instagramu, když uváděl vlastní verzi kampaně módní značky Calvin Klein.

Spolu s dalšími šesti muži stojí v podobných pózách a ve stejném oblečení jako modelu v reklamě na džíny zmiňované značky.

I v tomto případě jde o muže různé barvy pleti a v přibližně stejném věku.

Čtěte také:

Adidas prodává oblečení na jógu vyrobené z odpadků

Na rozdíl od původní fotografie však působí skupinka kolem Darnela Ghramma mnohem mohutněji.

„Abych zodpověděl tyto otázky, rozhodl jsem se najít několik mužů různých etnik, s různou výškou, s různými velikostmi a tvary a znovu vytvořili plus size fotky Calvin Klein.

Existujeme a máme mnoho podob. Jakkoli jsme velcí, vysocí nebo mimo standardy, všichni jsme pěkní a máme hodnotu, opravdu!“ ukončil svůj rozsáhlý příspěvek.

Model, který patří mezi průkopníky mužského plus size modelingu a jehož časopis Cosmopolitan zařadil mezi 12 Plus size modelů, které byste měli poznat, projekt nazval #WeAreBigAndTall. Na sociálních sítích se těší velké odezvě.

Plus size modely se chtějí zviditelnit
I původní kampaň značky Calvin Klein měla ambici použít na fotkách mužů s realistickými proporcemi a ne subtilních a androgynně působících modelů, kteří se obvykle stávají tvářemi velkých kampaní.

Skupina kolem aktivisty Darnela Ghramma se přece jen liší. Jde o muže, kteří jsou vysocí a jejichž mohutnost není způsobena jen velkým množstvím svalů, ale také tukem.

Mohlo by se zdát, že Darnela Ghramma výrazně inspirovala plus size modelka Diana Sirokai. I ta totiž spolu s jinými modelkami plus size velikostí programově fotí vlastní verze módních kampaní, čímž chce ukázat, jak opravdu vypadá oblečení na tělech objemnějších žen.

Pro magazín Mic však Ghramm řekl, že nechtěl kopírovat způsob práce známější kolegyně a že jiné jsou i jeho pohnutky.

Jeho snahou je upozornit na to, že to, co módní průmysl již léta nazývá pojmem body positive, tedy jakási otevřenost k odlišnosti, je stále velmi daleko od toho, jak vypadají velcí muži. Tím chce zároveň legitimizovat postavení plus size modelů.

Nejnovější články

- Reklama -PR článek

Další články autora